Sotsiaalmeedia kangelane – Kadri Barclay

Sotsiaalmeedia veeres ise minu lauale, sest stereotüübi kohaselt käib see kuidagi loometööga käsikäes – “ah-mine-riputa-siis-feissbukki-üles-ka”. Create and distribute. Tegelikult tuksub minu süda hoopis loometööle ja hingelt olen semiootik. Sotsiaalmeedia tagatubade tundmine on minu jaoks trump tagataskus, mis aitab keset äkšonit kaasa rääkida.

Blogi rubriik sotsiaalmeedia kangelastest

 

Nimi: Kadri Barclay
Ettevõte/organisatsioon: Clanbeat. “Päristöö” kõrvalt puhun hoogu ka Refresh konverentsile
Amet: Iseliikuv turundusmootor
Kaua oled olnud tegev sotsiaalmeedias: U 4 aastat
Lisa siia viited enda sotsiaalmeedia kanalitele: Clani kogukond on eelkõige Facebookis, Instagramis jagame tiimi toimetusi ja nö lavatagust elu. Refresh on Facebookis ning Twitteris.
Sotsiaalmeedikuna toimetades on enda personaalsed kanalid väga soiku jäänud. Ja mulle tundub, et see on tegelikult ok. Peab olema ka õhku ja ruumi, et näha sotsiaalmeediast väljapoole.

 

Mida sa täpselt teed?

Plaanin turundustegevusi ja viin neid ellu.

 

Kirjelda oma igapäevast tegevust.

Startup-maailm on värviline – kõik päevad on erinevad, nagu ka pikemas perspektiivis on kõik kuud erinevad. Aga üldiselt piilun meie analüütikat, loen uudiseid, kirjutan artikleid ja sean kõiksugu sõnu ritta, hoian sotsiaalmeedias silma peal ja elu sees, kohendan kampaaniaid, ja koordineerin tiimikatega maailmavallutusplaani. Tegelikkuses on koguaeg laual kõiksugu mini-projekte, mis nõuavad paindlikkust. Vahel tuleb ette ka selliseid pärleid nagu kellelgi intervjueerimine või visuaalide loomine illukas ja photoshopis. Elu on põnev!

 

Miks sa seda teed?

Clani tegijaid innustab ühine missioon – et inimestel silm säraks nii tööle minnes kui sealt tulles. Ka Refreshil on inspireeriv missioon – et veebikeskkonnas ei toodetaks möga, mis kliendi ootustest-vajadustest üle trambib. Lõppude lõpuks oleme me kõik inimesed ning loodame, et meid ka vastavalt koheldaks – hoolivuse ja tähelepanuga. Küllap vist on minu õnnevalem teha ägedaid asju ägedate inimestega.

 

Mis oli sinu esimene sotsiaalmeedia organisatsiooni/brändi konto, mida haldasid?

Rahvusraamatukogu Facebook. Olin raamatukogu turundusosakonnas praktikant.

 

Kirjelda sotsiaalmeediat 90 tähemärgiga.

Paralleelreaalsus, mis jutustab lugusid. Hea vestja leiab eest võimsa tööriista. ??

 

Kui sa peaksid valima ainult ühe sotsiaalmeedia platvormi, siis millise ja miks?

Kui mind ei seoks SaaS ja üritusturundus, toimetaksin hea meelega Pinterestis. Miks? Minu taust on tegelikult semiootikas ja visuaalses kommunikatsioonis. Pinterestis põimuvad visuaalsed identiteedid märksa mitmetahulisemalt kui Instagramis. Lisaks on Pinterest võrratu visuaalne otsingumootor.

 

Mis on sinu suurim saavutus seoses sotsiaalmeediaga?

“Suured saavutused” tulevad ja lähevad. Mingi kampaania võib ju minna hästi – tuua hunniku laike, kõrge CTR’i, uue kliendi või siira ja südant puudutuva kirja jälgijalt, aga tegelikult on üks suurimaid väljakutseid hoida järjepidevalt latti, ja seda korraga kõikides kanalites. Mulle isiklikult on suurim saavutus see, kui midagi minu loodut on kellelgi siiralt korda läinud. Sotsiaalmeedias on liiga palju vahtu.

 

Mis on kõige ägedam projekt, millega oled seotud olnud?

Clan ja Refresh on mõlemad üliägedad projektid!

 

Millist maailmakuulsat brändi tahaksid sa sotsiaalmeedias esindada?

Aga võib olla ei pea alati piiri taha vaatama? Mul endal veel pole unemaski, kuid Öölooma toimetuste jälgimine teeb alati tuju heaks. Nad teevad asja hästi ja minu enda filosoofia paistab nende omaga hästi haakuvat.

 

Mida sa teeksid kui sul kaob pikaks perioodiks ära elekter ja internet?

Läheks jalutama ja mõtleks omi mõtteid. Ja see oleks vahelduseks päris hea.

 

Kas interneti juhivad kassid?

Jah, aga otseloomulikult ei tunnistaks ükski kass seda meile – see on osa suurest plaanist.

 

Kes on sinule eeskujuks?

Inimlikust aspektist olen aastaid jälginud Rachel Bratheni teekonda (üsnagi ootamatult kasvas ta üheks säravamaks sotsiaalmeedia täheks enda valdkonnas). Erialaselt on hetkel inspiratsiooniks Simon Sinek. Aga tegelikult on eeskujusid alati ja kõikal – inimene on võrratult mitmetahuline olend.

 

Mis superkangelane sa tahaksid olla?

Pusheen :*

 

Mis on suurim viga mida oled näinud sotsiaalmeedia kanali haldamises?

Tegija ei tea, kellele ja miks ta teeb. Mingil määral on see ok, sotsiaalmeedia ongi lõputu katsetamine, kuid enda jaoks tuleks tegevus siiski võimalikult selgeks mõtestada.

 

Mis on esimene samm sotsiaalmeedia kangelaseks saamisel?

Kõige parem viis õppida on ise tehes. Kõige sobivam aeg algust teha on täna.

 

Mis on sinu soovitused alustavale sotsiaalmeedia haldurile?

Ära muretse üle – see on paratamatu, et aastate pärast vaatad oma esimestele sammudele teatava piinlikkustundega. Seesamune tunne tähendab, et sa oled pika tee maha käinud. Sotsiaalmeedias toimetamine on lakkamatu õppimisprotsess ning vigu ei tuleks ülemäära karta. Ole siiras, usalda kõhutunnet, katsu luua midagi, mille üle ka tegelikult võiksid uhkust tunda.

 

Lisa üks pilt, video või muu loovlahendus, mis kirjeldaks ära sotsiaalmeedia kangelase.

Allikas: https://marketoonist.com/2012/08/types-of-social-media-strategies.html 

PS. Marketoonist on äge, ja tabav. Kui keegi veel pole seda turunduskoomiksit avastanud, siis soovitan soojalt guugeldada.

 

Tutvu ka teiste sotsiaalmeedia kangelastega
www.7blaze.com/tag/social-media-hero

Jäta kommentaar...

Kommenteerimine on suletud.

VÕTA JULGELT ÜHENDUST, KÜSIDA VÕIB KÕIKE!

Jaga mind ka teistele, sest jagatud rõõm on mõõtmatu!